Ribe Dela­ma­ris v emba­la­ži, ki se 100% reciklira

Pločevinke so vse popularnejše, ker zagotavljajo dobro zaščito pred mehanskimi vplivi, so neprepustne za vodo in pline ter mikroorganizme.

Sestava embalaže

Kovinska embalaža hrani in varuje jed  že več kot 200 let, spreminjajo pa se materiali in premazi. Za izdelavo kovinske embalaže v prehranski industriji se danes uporabljata jeklena pločevina in aluminij.  Prva pločevinka se je razvila v letu 1810 zaradi praktičnosti pri transportu in za ohranitev trajnosti jedi. Ostala je aktualna skozi vse čase - do danes. 

Delamaris je investiral v novo tehnologijo pakiranja rib v aluminij, ki se lažje odpira in je lažja pri transportu ter ima visoko učinkovitost recikliranja. Aluminij je tretji najpogostejši material v naravi, in sicer takoj za kisikom in silicijem. Je zelo priročen za embaliranje, saj je odporen proti koroziji in neoporečen. Konzerve pa so prevlečene s tanko plastjo premaza, ki preprečuje prehajanje snovi iz embalaže na vsebino oz. ščiti konzervo pred zunanjimi vplivi.  Premaz aluminij pločevink Delamaris je brez BPA (brez bisfenola A) in ohranja kakovost hrane nespremenjeno.

Aluminij se 100% reciklira

Vsaka tona recikliranega aluminija preprečuje obremenitev okolja za 9,5 ton CO2 zaradi zmanjšane porabe energije v proizvodnem procesu. Proizvodnja aluminija izdelanega 100% iz recikliranega materiala, porabi 95% manj energije, kot proizvodnja aluminija izdelanega iz novih surovin. Pri proizvodnji jekla je ta odstotek le 75%.

Manj embalaže, več skrbi za okolje

Ob spremembi pakiranja iz pločevine v aluminij, je Delamaris prenovil tudi dizajn ter se sočasno na večini svojih izdelkov izognil sekundarni embalaži, kar prinaša dodatni prihranek pri energiji pakiranja in je nov korak na poti za ohranitev okolja.

Ali veš kako je nastala prva konzerva? Več..

Ti je bil članek všeč? Deli ga s prijatelji!